ZŁOTE ŚCIEŻKI - Górskie Trasy Rowerowe Singletrack w Głuchołazach

Miasto Głuchołazy i Góra Parkowa to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc dla miłośników kolarstwa górskiego w Województwie Opolskim. Atrakcyjne ukształtowanie terenu, piękno przyrody i co najważniejsze dobrze przygotowane leśne, górskie trasy rowerowe Singletrack są doceniane przez miłośników MTB.


Odwiedzając Głuchołazy na rowerze możesz liczyć na jeszcze więcej atrakcji!

Glucholazy zlote sciezki sineltrack 2021 (2).jpeg

Aktualnie w obrębie Góry Parkowej (Chrobrego) w Głuchołazach wydzielone są 4 rowerowe trasy zjazdowe o różnych stopniach trudności:

  • Ścieżka „zielona” o długości 700 mb dla rowerzystów amatorów. Ścieżka utwardzona kruszywem.
  • Ścieżka „niebieska” o długości 1900 mb dla rowerzystów średnio-zaawansowanych. Ścieżka utwardzona kruszywem.
  • Ścieżka „czerwona” o długości 1750 mb dla rowerzystów o dużym doświadczeniu i umiejętnościach
  • Ścieżka „czarna” o długości 350 mb dla rowerzystów o bardzo dużym doświadczeniu i umiejętnościach. To ścieżka naturalna z dużą ilością kamieni i korzeni, tzw. flow. Na trasie stworzono dodatkowe przeszkody dla osób o wysokich umiejętnościach w kolarstwie górskim.

Blisko 5 km tras zjazdowych!

Złote Ścieżki w Głuchołazach.jpeg

Ścieżki rowerowe są jednokierunkowe i służą tylko do zjazdu rowerem! Chodzenie nimi lub podjeżdżanie pod górę jest zabronione!

Chcąc dojechać do Złotych Ścieżek w Głuchołazach należy kierować się na ul. Gen. Andersa (współrzędne GPS N 50°18.59723', E 17°22.10393').

Trasy rowerowe otwarte od 1 kwietnia do 31 października, ogólnodostępne i bezpłatne

PDFRegulamin korzystania ze ZŁOTYCH ŚCIEŻEK jako ścieżek dla rowerów górskich na terenie Góry Parkowej w Głuchołazach.pdf (131,66KB)