Gra terenowa – „Orienteering Nyskiego Księstwa”

W Centrum Informacji Turystycznej w Głuchołazach można pobrać mapy do gry terenowej – pod nazwą „Orienteering Nyskiego Księstwa”. Mapy są bezpłatne.

gry terenowej – pod nazwą „Orienteering Nyskiego Księstwa” (2).jpeg

Przypomnijmy, w 15 atrakcyjnych turystycznie miejscach Głuchołaz można spotkać charakterystyczne słupki informacyjno – promocyjne, wyposażone w obrotowe kostki z opisami w czterech językach (polskim, czeskim, niemieckim i angielskim). Słupki są częścią projektu własnego Lokalnej Grupy Działania „Nyskie Księstwo Jezior i Gór” pod nazwą Orienteering Nyskiego Księstwa. Ich lokalizacja została tak dobrana, aby pokazać najciekawsze zabytki oraz atrakcje przyrodnicze i historyczne Głuchołaz i Gór Opawskich. Znakomita większość miejsc jest certyfikowana i oznakowana jako Produkt Lokalny Nyskiego Księstwa Jezior i Gór.

mapki do Gry Terenowej NKJiG w Głuchołazach.jpeg

Projekt proponuje zabawę krajoznawczą polegającą na odnalezieniu wszystkich słupków, do których można dotrzeć z pomocą mapy, z ponumerowanymi polami i kodem QR. Następnie, za pomocą dziurkacza znajdującego się na wyposażeniu słupków, należy wyciąć unikalny wzór na odpowiednim polu mapy. Dla wszystkich którzy będą posiadali oznakowane dziurkaczami wszystkie pola mapy, przygotowano w nagrodę pamiątkowe odznaki dostępne w siedzibie LGD w Nysie. Ponadto za pomocą quizu udostępnionego w aplikacji internetowej wszyscy chętni będą mogli sprawdzić swoją wiedzę i łatwiej odnaleźć oznakowane atrakcje. Więcej informacji na stronach organizatora – www.ksiestwo.nysa.pl oraz w Centrum Informacji Turystycznej w Głuchołazach.

gry terenowej – pod nazwą „Orienteering Nyskiego Księstwa” (1).jpeg

Przypominamy także, że na Górze Parkowej w Głuchołazach od 2013 roku funkcjonuje sieć punktów do profesjonalnego orienteeringu. Jest to „Orienteering Park Pradziad“, czyli teren zawierający 20 stałych punktów kontrolnych. Start i meta jest w Parku Zdrojowym, punkty są usytuowane w pobliskim lesie na Górze Parkowej. Różne trasy można pokonywać biegiem lub spacerem za pomocą specjalnej mapy. Szczegóły: https://www.orienteeringpark.eu/pl/

Zapraszamy do aktywnego wypoczynku w Górach Opawskich.