Puch

Baner na strone 2024 Kropka.jpeg

Puch 2024 czyli Przegląd Utworów z Charakterem odbywający się podczas XV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej KROPKA 2024

Jak na każdy szanujący się Festiwal przystało, Kropka może poszczycić się koncertem konkursowym z prawdziwego zdarzenia. Wysoki poziom konkursu wyznaczają od lat laureaci PUCH, tacy jak: Chwila Nieuwagi, Shantażyści, Drabina Jakuba, Mirosława Żak, Pod Jednym Dachem, Iren Salwowska, Grupa na Swoim czy zeszłoroczny zwycięzca zespół, Nocny Lot. Wy również możecie dołączyć do tego zacnego grona! W jaki sposób? Odpowiedź znajdziecie poniżej :)

Pierwszym krokiem jest wypełnienie Karty Zgłoszeniowej (plik na dole strony) i przesłanie jej wraz z 3 wybranymi przez Was utworami konkursowymi w formacie mp3 oraz ich tekstami na adres: konkurs@kropka.glucholazy.pl

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 1 lipca 2024 roku.

Spośród nadesłanych zgłoszeń komisja kwalifikacyjna wybierze finalistów zakwalifikowanych do koncertu konkursowego PUCH, który odbędzie się podczas MFPT Kropka dnia 20 lipca 2024 roku na Małym Rynku przy ul. Korfantego, 48-340 Głuchołazy. Koncert rozpocznie się o godzinie 12:00. Zwycięzców, a tym samym laureatów PUCH wyłoni Jury, w skład którego wchodzić będą znane i lubiane postaci z kręgu piosenki turystycznej i szeroko pojętej Krainy Łagodności z kraju i zagranicy...

Szczegóły składu będą podane na początku lipca 2024 roku.

Laureaci wezmą udział w Koncercie Laureatów, który odbędzie się 20 lipca przed gwiazdą wieczornego koncertu, ok. godz. 20.45. O udziale w Koncercie Laureatów zainteresowani dowiedzą się ok. godziny 20:00, należy być zatem w pogotowiu ;)

Podczas Koncertu Laureatów zostanie odczytany werdykt oraz wręczone nagrody i wyróżnienia.

Ponadto w dniu 18 lipca 2024 roku od godziny 17:00 zaplanowaliśmy coroczny koncert OFFScena, w którym mogą wziąć udział wykonawcy zakwalifikowani do koncertu finałowego PUCH. Wykonawcy konkursowi, którzy wyrażą chęć udziału w koncercie OFFScena, będą mogli zaprezentować publiczności trochę więcej, niż pozwala na to regulamin podczas konkursu PUCH, bo aż około 30 minutowe recitale, na scenie na Małym Rynku w Głuchołazach. Akces do tego koncertu można zgłosić w specjalnie do tego celu przygotowanym punkcie Karty Zgłoszeniowej. O udziale w koncercie OFFScena zainteresowani zostaną poinformowani drogą mailową.

Zachęcamy również do uczestnictwa w "podkonkursie" PUCH'owym czyli zmaganiach na najlepszą piosenkę o Głuchołazach, Kropce lub Górach Opawskich. Piosenka ta musi zostać zgłoszona jako trzecia w Karcie Zgłoszeniowej, a więc wpisana w pozycji nr 3, spośród trzech piosenek zgłoszonych do konkursu PUCH, i w takiej kolejności zostać wykonana podczas konkursu PUCH. 

Poniżej zamieszczamy do pobrania pliki kart zgłoszeniowych - do wyboru: pierwszy plik to formularz do wypełnienia na komputerze i zapisania, drugi to dokument, który można wydrukować, wypełnić, zeskanować. Niezależnie którą formę karty zgłoszeniowej wybierzecie należy po wypełnieniu przesłać ją na podany powyżej adres e-mail.

Wszelkich szczegółów dotyczących PUCH 2024 dowiecie się z regulaminu zamieszczonego jako załącznik poniżej niniejszego tekstu, jak również możecie pisać na adres konkurs@kropka.glucholazy.pl lub dzwonić do osoby bezpośrednio odpowiedzialnej za przebieg konkursu - Rafał Długosz (tel: 512 496 650)


PDFREGULAMIN-PRZEGLĄDU-UTWORÓW-Z-CHARAKTEREM-2022.pdf (350,73KB)
 

DOCXKARTA-ZGŁOSZENIOWA-PUCH-2022.docx (3,90MB)

 

Przed Wami Wykonawcy zakwalifikowani do Przeglądu Utworów z Charakterem 2024

Numer na liście oznacza kolejność występu podczas koncertu.

 

449779687_883684810466161_8764470147825003795_n.jpeg